Obsah

Archív EZ

Kontakt

Pro náš dům, z.s.

Veveří 102

616 00 Brno

IČ: 01307436

info@pronasdum.cz

www.pronasdum.cz

www.ospronasdum.cz

Odběr zpravodaje

Odvod vody ze střechy

Úkolem okapů je odvést dešťovou vodu a vody z tajícího sněhu ze střechy. To přece ví každý. Uvědomujeme si však co se stane, a bohužel velmi často stává, pokud tomu tak není?

Ilustrační obrázekOdpověď je jednoduchá. Voda zůstane na střeše. Časem se přece odpaří. Nebo ne? Ano časem se odpaří, po dobu kdy se nachází na střeše, může napáchat nepředstavitelně velké škody. Jedná se zejména o období, kdy se střídají teploty okolo bodu mrazu a o střechy, kde je narušena horní hydroizolace. V těchto případech si voda vždy najde skulinu, kterou časem pronikne do konstrukce střech a následně do konstrukce celého domu. Zavlhání v horních patrech pod střechou je jedním z prvních projevů.

Je dobré si také uvědomit, že okapový systém musí odolovát vnějším povětrnostním podmínkách, které mnohdy představují opravdovou zátěž a riziko. Jedná se zejména o:

  • přívalové srážky,
  • období střídaní teplot okolo bodu mrazu,
  • silný vítr a nárazy větru (v tomto případě se jedná zejména o kotvení).

Věnujme dostatečnou pozornost okapům. Okapy v dobrém technickém stavu nám ušetří velké množství problému a finančních prostředků spojených s opravymi částí, které byly poškozeny vodou. Nenechme se mýlit, mnohy může být toto působení několika leté než se projeví. O to jsou náklady na opravy vyšší.

Musí také upozornit, že okapový systém se ze své podstaty nachází na místech velmi těžce přístupných. Díky této situaci je údržba spojena s nákladným zabezpečením přístupu. A tak se může stát, že tyto náklady jsou srovnatelné, nebo i převyšují cenu materiálu a práce související s údržbou, respektive opravou.

Řešení může být použití takového systému, který garantuje dostatečně dlouhou životnost při zachování požadovaných technických parametrů.

Na základě dlouhé spolupráce se společností Lindab si dovolím představit systém, který tato společnost vyrábí a dodáva na Český trh s garancí 30 let plné funkčnosti.

Jedná se o okapový systém LindabRainline

Tento kompletní okapový systém vhodný pro všechny typy střech a krytiny, pro který je charakteristická vysoká kvalita materiálu a snadná montáž. Ocelový, žárově pozinkovaný plech s ochrannou barevnou vrstvou po obou stranách zaručuje vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům, velmi dobrou ochranu proti korozi a přirozeně trvanlivou a přitažlivou povrchovou úpravu. Švédský okapový systém Lindab Rainline je dodáván na český trh už od roku 1993, díky své kvalitě a výjimečnosti se stal jedním z nejoblíbenějších systémů na trhu. Zvolte si i vy pro svůj dům okapový systém nejvyšší kvality.

Síla je v detailu…

Lindab Rainline je vyráběn plně automatizovanou technologií, za použití nejmodernějších výrobních linek. Díky tomu je zajištěna unikátní přesnost výroby jednotlivých prvků. Přesnost komponentů je podstatná pro finální sestavení okapového systéme, pro jeho 100% funkčnost a dokonalý a kompaktní vzhled celku.

Technologie výroby z předlakované oceli…  

je zásadním faktorem při výběru okapového systému. Veškeré prvky jsou vyráběny ze švédského ocelového plechu tl. 0,6 – 0,7mm v systému povrchových úprav ELITE. Na vstupní materiál (svitek) jsou předem naneseny veškeré ochranné vrstvy, včetně finálního povrch, již před tím než se z něho začnou tvarovat jednotlivé prvky. Tato technologie zajišťuje stejnoměrné pokrytí ochrannými vrstvami a to i na těžko dostupných a namáhaných místech.

Barevný sortiment

Barevný sortiment

Systém povrchových úprav ELITE

Pokud hledáte materiál s nekompromisními vlastnostmi a životností, je systém povrchové úpravy Elite ta nejlepší volba! Díky unikátnímu složení dosahuje vynikajících výsledků ve všech důležitých parametrech a zajistí dokonalý vzhled a ochranu po dlouhá desetiletí. Povrchová úprava Elite má jemně strukturovaný povrch a vyniká v odolnosti proti mechanickému poškození, ochraně oceli proti korozi i UV stabilitě a lépe odolává prostředí se znečištěným ovzduším. Použití tohoto materiálu je široké od okapového systému přes taškové krytiny, trapézové plechy až po plech, který je určen pro složitější strojové nebo mechanické zpracování.

Záruka 30 let

Na kompletní okapový systém Lindab Rainline je poskytována záruka 30 let.

Okapy, které Vám neukradnou !

I přesto že je okapový systém Lindab Rainline vyráběn z velmi kvalitního a trvanlivého materiál, jedná se o materiál, který je na rozdíl od mědi nezajímavý pro zloděje.

V souladu s přírodou

V moderním světě plném nových technologií je stále důležitější mít na paměti životní prostředí. Tenkostěnný ocelový plech je materiál, který během celého svého životního cyklu nemá záporný vliv na životní prostředí. Během spotřební fáze nevylučuje žádné škodlivé látky. Materiál je recyklovatelný a prakticky všechnu ocel je možné vrátit do koloběhu a přetavit ji na nový materiál, z něhož se vyrobí další výrobky. Odpad a vliv na životní prostředí během výroby je v našich továrnách zanedbatelný. Výrobky z tenkého ocelového plechu i veškeré související výrobní procesy nezatěžují životní prostředí. Okapové systémy Lindab Rainline, tak lze bez problému využívat tam, kde se deštěvá vodá dále používa například pro zelávání zahrádky či na jiné účely. Voda, která proteče systémy systémy Lindab Rainline, není kontaminiváná žádnýmí škodlivými látkami, a na rozdíl od měděných systému je systém Lindab Rainline z hlediska kontaminace vody zcela nezávadný.

Okapové systémy Lindab Rainline, tak lze bez problému využívat tam, kde se deštěvá vodá dále používa například pro zelávání zahrádky či na jiné účely. Voda, která proteče systémy systémy Lindab Rainline, není kontaminiváná žádnýmí škodlivými látkami, a na rozdíl od měděných systému je systém Lindab Rainline z hlediska kontaminace vody zcela nezávadný.

CertifikátŽlab 1Žlab 2

Snadná a rychlá montáž

Okapový systém Lindab Rainline je promyšlený do posledního detailu. Většinu prvků lze osazovat bez speciálního nářadí a díky upínacím patentům velmi rychle. Z tohoto důvodu je Lindab Rainline označován jako stavebnicový systém.

Montáž 1Montáž 2Montáž 3Montáž 4

Autor:

PeN

Při tvorbě článku byly použity informace a fotografie společnosti Lindab

Více informací naleznete na www.lindab.cz